Tento obchod používa súbory cookie a ďalšie technológie, aby sme mohli vylepšiť vaše prostredie na našich stránkach.

Súhlas
Hyalutidin® DC Aktiv 125ml Gramme-Revit - 1
search

Hyalutidin DC Aktiv pre psy a mačky 125ml

Číslo produktu : hy06011

EAN: 4260415060112

MPN:

25,90 €
S DPH

Tonikum s Hyaluron-Chondroitin-Komplexom. Doplnok výživy novej generácie pre zdravý pohybový aparát všetkých plemien psov a mačiek.

Množstvo
Na sklade

Dokúpte si tovar min. za 60,00 € a získajte dopravu zdarma!

Tonikum s Hyaluron-Chondroitin-Komplexom. Doplnok výživy novej generácie pre zdravý pohybový aparát všetkých plemien psov a mačiek.

Celý rad kynológov, chovateľov a majiteľov si neustále kladie otázku ako udržať svojich zverencov, predovšetkým pracovných či športových plemien psov a mačiek, vo výbornej pracovnej a športovej kondícii, ale tiež ako vytvoriť čo najlepšie podmienky pre čo možno najdlhšiu bezproblémovú dĺžku aktívneho života psov a mačiek ako takú.

Aby ste pre Vášho zverenca toto všetko zabezpečili, je nevyhnutne potrebné, okrem takpovediac dokonalej výživy všetkými potrebnými makroprvkami v dennom kŕmení, takisto doplniť dennú kŕmnu dávku aj ďalšími potrebnými doplnkami mikrovýživy, ktoré sú veľmi nutné pre udržanie pevného a stabilného zdravia psov, najmä ich pohybového aparátu - láb, kĺbov, svalov a šliach, ktoré predchádzajú vzniku následných závažných chorôb.

Lekársky výskum kráča dopredu míľovými krokmi a pre množstvo chorôb pohybového ústrojenstva sa neustále objavujú stále nové a nové poznatky. Toto taktiež platí i pre artrózu, jednu z najzávažnejších chorôb pohybového ústrojenstva nielen zvierat. Napriek enormným vedeckým štúdiám zostáva ešte otvorený rad základných otázok pre jej vznik a vývoj. Až keď budú nájdené všetky odpovede na tieto otázky, bude možné vyvinúť také spôsoby ošetrovania, ktoré budú priamo nasadené na príčiny artrózy a ktoré umožnia jej liečbu.

Pokiaľ medzitým chýbajú liečebné terapie, sústreďujú sa vedci na to, aby spomaľovali pokračovanie artrózy. Artróza je ešte stále nevyliečiteľná, ale dnes už sme schopní priebeh ochorenia spomaliť alebo dokonca i zastaviť. Dnes už existujú účinné liečebné metódy, ktorými sme schopní znížiť ťažkosti a zabrániť zhoršeniu ochorenia, či dokonca riešiť obnovu jednotlivých buniek tkanív.

Chceli by sme Vás touto formou oboznámiť s v dnešnej dobe ojedinelým výživovým doplnkom novej generácie – HYALUTIDIN® DC AKTIV, ktorý je jedinečný vo svojom pôsobení na pohybový aparát nielen u zvierat. Tento produkt bol vyvinutý kolektívom vedeckých pracovníkov firmy Gramme-Revit zo SRN. Dovoľte nám, aby sme Vás bližšie informovali o súvislostiach medzi artrózou a Hyaluron-Chondroitin-Komplexom a pokúsili sa objasniť problematiku a pôsobenie tohto preparátu v živom organizme. Už mnoho zvierat, ktoré mali problémy s pohybovým aparátom, absolvovalo pitnú kúru s pozitívnymi výsledkami. Určite táto kúra môže pomôcť aj vašim zverencom, šampiónom či miláčikom.

Výhody prípravku HYALUTIDIN® DC AKTIV oproti preparátom klbovej výživy

VIAC než len výživa pre kĺby.

 • Úplne nová generácia prípravku v intenzívnej starostlivosti o pohybový aparát a jeho výživu
 • Bezkonkurenčné a jedinečné zloženie výrobku
 • Vysoká koncentrácia komponentov viazaných do komplexu
 • Protizápalový účinok vedúci k zastaveniu zápalu a utlmeniu bolesti
 • Kvalitatívne doplnenie kĺbovej tekutiny a posilnenie jej funkčnosti
 • Zastavenie degradácie kĺbovej chrupavky a jej následná obnova
 • Dlhodobá pôsobnosť bez rizika z vedľajších účinkov
 • Dermatologický efekt v pôsobení na organizmus

Včera iba s injekciou, dnes ako tonikum vo forme doplnku výživy.

 • Vysoká vstrebateľnosť
 • Výborná akceptácia zvieraťom a chutnosť
 • Výborná znášanlivosť a šetrnosť k tráviacemu traktu
 • Rýchla absorpcia k depozitným miestam v organizme
 • Maximálny komfort užívania - jediná denná dávka HCK
 • Bezpečnosť i pri dlhodobom užívaní v priebehu niekoľkých mesiacov
 • Efekt energetického doplnku
Zloženie:

Hyaluron-Chondroitin-Komplex (HCK) : „Aktívna sila pre zdravý pohybový aparát“

Pre optimálnu ochranu chrupavky je teraz kyselina hyalurónová k dispozícii v strebateľnej forme ako doplnok výživy v komplexe s chondroitín sulfátom ako Hyaluron-Chondroitín-Komplex, v skratke HCK. Tieto dve hlavné zložky synoviálnej tekutiny pôsobia synergisticky (súčinne), tzn. že sa navzájom podporujú pri ochrane a výžive chrupavkovitého tkaniva. Komplex kyseliny hyaluronovej a chondroitínu vykazuje omnoho účinnejšie vlastnosti než každá z týchto látok samostatne.

HCK - tento klinicky overený komplex účinných látok je teraz k dispozícii ako tonikum, v tekutej, chutnej a ľahko vstrebateľnej forme, takmer s okamžitou absorpciou a doplňovaním depozitných miest v organizme, čím je zaistená veľmi rýchla účinnosť. Výhodou tejto formy výživy a jej zloženia je maximálny komfort v doplňovaní iba v jedinej dennej dávke a ďalej výborná znášanlivosť a šetrnosť k slizniciam tráviaceho ústrojenstva, ktorá podstatne menej zaťažuje organizmus než tablety.

Jednako len, HCK vo forme doplnku stravy nie je liekom, ale nutričným posilňujúcim povzbudzujúcim prostriedkom, ktorý nemá žiadne známe vedľajšie účinky. Po vstrebaní sú obe zložky HCK rozvedené okrem iného do kĺbov, kde podporujú kvalitnejšiu tvorbu synoviálnej tekutiny a do určitej miery aj regeneráciu chrupavky. Týmto je znížený, či dokonca zastavený postup artrózy, zlepšuje sa pohyblivosť kĺbov a artritická bolesť zmizne nebo je výrazne menšia.

Dávkovanie:

HCK sa vyrába iba z prírodných produktov a ako doplnok stravy nahradí nedostatok kyseliny hyaluronovej a chondroitin sulfátu v pohybovom aparáte. Toho sa dá jednoducho dosiahnuť užitím prípravku HYALUTIDIN® DC AKTIV pred krmením, prípadne spolu s krmením a to po dobu 30 dní nepretržite.

Odporúčané dávkovanie pre psov 
Malé plemená psov (do 10 kg) 2 ml denne
Stredné plemená psov (10-30 kg) 4 ml denne
Veľké plemená psov (30-50 kg) 6 ml denne
Obrie plemená psov (50-70 kg) 8 ml denne

Odporúčané dávkovanie pre mačky 
Malé plemená mačiek (do 5 kg) 1 ml denne
Stredné plemená mačiek (5-10 kg) 2 ml denne
Veľké plemená mačiek (nad 10 kg) 3 ml denne

V prípade starších zvierat s dlhotrvajúcimi problémami s pohybom a zväčšenej bolestivosti či u výrazne namáhaných zvierat so športovým vyťažením a s týmto spojeným vyšším zaťažením a opotrebovaním pohybového aparátu sa počas prvých desať dní doporučuje zvýšiť dennú dávku a to u malých plemen na 3 ml, u stredne veľkých na 6 ml, u veľkých na 9 ml a u obrých plemien na 12 ml. Na základe vyššie uvedeného príjmu a doplňovania zásob kyseliny hyalurónovej a chondroitínu v organizme v závislosti na stupni poškodenia kĺbových tkanív a na zaťažení kĺbov, môže uvedená saturácia, čiže doplňovanie depozitu vyššie uvedených základných stavebných látok synoviálnej tekutiny trvať rôznu dobu. Samozrejme sa účinok neprejaví ihneď, lebo zásoba kyseliny hyalurónovej a chondroitínu musí byť najskôr doplnená na optimálnu hodnotu. Ale už po druhóm týždni denného podávania môžeme pozorovať u zvierat začínajúcu úlavu od bolesti – zviera lepšie vstáva, má väčšiu chuť do práce či pohybu vôbec, zlepší sa mu pohyblivosť a ohybnosť. Behom nasledujúcej doby sa tieto zlepšenia stávajú viac a viac zreteľnými, s občasnými výkyvmi v závislosti na počasí a namáhaní kĺbov.

Zvyčajne na konci štvortýždňového užívania HCK je väčšina artritických bolestí a obtiaží znížená na lahko znesiteľnú úroveň alebo úplne zmizne. V niektorých prípadoch sa v závislosti na jedincovi nahromaždia požiadavky deficitu alebo na viac namáhané kĺby podávanie HCK musí predĺžiť na šesť až osem týždňov, kým nie je u zvieraťa dosiahnutá dostatočná úlava od bolesti a tým zlepšenie pohyblivosti.

Akonáhle je pohyblivosť do veľkej miery zlepšená, úlava od bolesti je značná. Efekt pre jedinca potrvá bez užívania HCK rôznu dobu, obvykle štyri až šesť mesiacov, predovšetkým v závislosti na namáhaní kĺbov. Keď sa ťažkosti zvieraťa opäť začnú prejavovať, doporučujeme denne užívať doplnok HCK po dobu dalších štyroch týždňov. Pravidelným užívaním doplnku HCK v dobách ťažkostí, plus užívaním s prestávkami, môže potlačiť a zastaviť bolestivosť spôsobenú artrózou a podstatne zvýši pohyblivosť, uvolnenie a ohybnosť pohybového aparátu všetkých plemien psov a mačiek.

Zloženie a akostné znaky prípravku:

Roztok farmakologicky čistej vody s Hyaluron-Chondroitin-Komplexom (HCK), Invertný cukor, Vitamín E ako DL-alfa-tokoferolacetát, konzervačná látka sorbát-draselný (E202).

Tabuľka výživovej hodnoty V 100 ml V 2 ml V 4 ml V 6 ml V 8 ml
Energetická hodnota 820 kJ / 195 kcal 16,4 / 3,9 32,8 / 7,8 49,2 / 11,7 65,6 / 15,6
Bielkovina 0,0 g 0,0 g 0,0 g 0,0 g 0,0 g
Sacharidy 45,0 g 0,9 g 1,8 g 2,7 g 3,6 g
Tuky 0,0 g 0,0 g 0,0 g 0,0 g 0,0 g
Vitamín E 50,0 mg 1,0 mg 2,0 mg 3,0 mg 4,0 mg
Hyaluron-Chondroitin-Komplex 2.500,0 mg 50,0 mg 100,0 mg 150,0 mg 200,0 mg

Obsah balenia: 125 ml, 250 ml

Vhodnosť užívania HCK v prípravku “HYALUTIDIN® DC AKTIV” doporučujeme predovšetkým:

 • všetkým plemenám psov a mačiek s vyšším vekom alebo zaťažením podmieneným prejavom opotrebovania a s bolesťami kĺbov
 • všetkým plemenám psov v priebehu roka v závislosti na stupni zataženia a ako prevencia a starostlivosť o pohybový aparát
 • všetkým pracovným plemenám psov pri vyššom zaťažení pohybového aparátu
 • všetkým štenatám od troch mesiacov veku v období maximálneho rastu ako podporu pre správný vývin pohybového aparátu
 • všetkým mladým pracovným plemenám psov a mačiek ako prevencia a podpora funkcie pred zahájením výcviku
 • všetkým starším psom a mačkám po predĺžení dĺžky ich aktívneho života
 • všetkým psom a mačkám po úrazoch alebo po prekonaní kĺbovej operácie ako riešenie prevencie možnosti vzniku artrózy

Upozornenie pre spotrebiteľa:

 • Neprekračujte doporučenú dennú dávku
 • Výživový doplnok nie je určený ako náhrada vyváženej a pestrej stravy
 • Ukladajte mimo dosah detí
 • Spotrebovať do doby minimálnej trvanlivosti
 • Mierne zakalenie nie je závadou, pred použitím pretrepať
hy06011
87 položky

Produktové čísla:

EAN13
4260415060112

16 ďalších produktov v rovnakej kategórii: