Tento obchod používa súbory cookie a ďalšie technológie, aby sme mohli vylepšiť vaše prostredie na našich stránkach.

Súhlas
Nožnice na strihanie pazúrov Nobleza - malé zvieratá  - 1
search

Nožnice na strihanie pazúrov Nobleza - malé zvieratá

Číslo produktu : nob00177

EAN: 8719138001774

MPN:

2,30 €
S DPH

Nožnice na strihanie pazúrov Nobleza - malé zvieratá sú určené len na strihanie pazúrov menších zvierat (menšie psy, mačky, hlodavce...). 2 ostré zaoblené čepele nožníc umožňujú jednoduché a rýchle prevedenie strihu.

Množstvo
Na sklade

Dokúpte si tovar min. za 60,00 € a získajte dopravu zdarma!

Nožnice na strihanie pazúrov Nobleza - malé zvieratá sú určené len na strihanie pazúrov menších zvierat (menšie psy, mačky, hlodavce...). 2 ostré zaoblené čepele nožníc umožňujú jednoduché a rýchle prevedenie strihu.

Starostlivosť o pazúre zvierat je mimoriadne dôležitá:

- odstraňuje riziko úrazu pri vylomení nechtu, odštiepení alebo zlomení čo môže viesť až ku vykĺbeniu prstu na labke zvieraťa

- prerastené pazúre narušujú prirodzený pohyb psa a vývoj jeho stavby tela, dlhodobo vedie k porušeniu celého pohybového aparátu

- udržiava tichú chôdzu v domácnosti

- odstraňuje riziko poškriabania psa, ale aj povrchu po ktorom chodí

Pokyny: k strihaniu pazúrikov treba pristupovať mimoriadne obozretne, prvý krát odporúčame, aby Vám to predviedol Váš veterinár. V prípade, že Váš pes nie je zvyknutý na pravidelné strihanie pazúrov, dávajte pozor, aby neodtiahol labku v procese strihania a neporanili ste mu mäkké tkanivo v nechte. Odporúčame preto strihať nechty už od šteniatka, kedy si pes rýchlo zvykne na manipuláciu s labkami.

Návod: biely pazúr - strihanie je pomerne jednoduché. Pred začiatkom strihanie si pomocou baterky presvieťte pazúr tak, aby ste videli ochranné púzdro tzv. rohovinu, ktorá je priesvitná. Strihá sa len táto časť pazúra. Dávajte mimoriadne pozor, aby ste nezastrihli do škáry (nepriesvitná časť), ktorej obal tvorí rohovina.

tmavý a čierny pazúr - zložitejšie strihanie. Prvýkrát sa poraďte so svojím veterinárom, ktorý Vám ukáže akú veľkú časť pazúra môžete strihať.

Prvá pomoc: v prípade ak ste zastrihli do škárovej časti pazúra, okamžite postihnuté miesto vydezinfikujte a pritlačte naň gázu. Tlačte na postihnuté miesto dovtedy, kým sa krvácanie nezastaví.

Ak si na strihanie pazúrikov netrúfate, odporúčame návštevu veterinárnej kliniky alebo salónu pre psy, kde pazúriky Vášho zvieraťa ostrihajú.

Balenie: 1ks

nob00177
6 položiek

Produktové čísla:

EAN13
8719138001774

16 ďalších produktov v rovnakej kategórii: